Будівництво рубаного будинку




Теплий заміський будинок — ну хіба це мрія міського жителя. Дерев’яний будинок на сьогоднішній день досить доступний за своєю ціною. Варто відзначити, що в останні кілька років рубані будинки стають все більш популярними і актуальними. Ці споруди виконуються з колод і бруса.

Не так давно будівництво по скандинавської технології було новизною. Здавалося, що це дуже дорого. Але, не дивлячись, на це на сьогоднішній день більшість будинків побудовані за фінськими технологіями. Рубані будинки — дуже популярні. Одна з кращих порід для будівництва такого типу споруди — північна сосна. До того ж вона дуже зручна в роботі. Вона міцна, рівна, має трохи сучків.

Одним з основних переваг деревини північної сосни є те, що такого будинку не потрібна обробка. Стіни виглядають натурально і оригінально. Деревина не втрачає свій природний вигляд. Один з важливих чинників — це міцність конструкції. Даний матеріал дуже міцний і міцний, тому будинок, складений з колод може простояти до 500 років.

Основні етапи побудови виду «рубані будинки»:

  1. Проект майбутнього будинку. Необхідно врахувати всі топографічні нюанси місцевості, розміри майбутнього будинку, особливості.

 

  1. Фундамент. Важливий етап в будівництві рубаного будинку — зведення фундаменту. Від цього буде залежати фортеця всієї конструкції в майбутньому.

 

  1. Підготовка колод безпосередньо до самого зрубу. Також необхідно підготувати фронтони. Рубка колод здійснюватися такими техніками: рубка в лапу, в чашу (обло). Зрозуміло, при підготовці колод необхідно враховувати кривизну.

 

  1. Після завершення установки зрубу на фундаменті необхідно виконати фронтони (блок-хаус). Досвідчені майстри виконують всі без використання цвяхів. Для того щоб в подальшому вони не заважали природної усадки зрубу.

 

  1. Ну і кінцевий етап — монтаж даху. Ну ось, приблизно за таким принципом зводяться рубані будинки.

Всі деталі необхідно обробити антисептиком. Він захищає зруб від грибків, цвілі. З декоративної сторони антисептик підсилює пігмент.

Основні терміни, які використовуються при будівництві рубаних будинків:

Балки — бруси для перекриття.

Лаги — є опорою для підлог, що розташовуються горизонтально.

Решетування — використовуються для настилу на них покрівельного матеріалу.

Крокви — балки, які підтримують скати покрівель.

Чорнову підлогу — це настил, на який згодом настилається утеплювач.

Коник — стик покрівлі.

Брус — обтесане колоду.

Вагонка — оздоблювальний матеріал.

Покрівля — частина даху, що складається з дерев’яної обрешітки.

Матіца — несуча балка, що підтримує всю конструкцію стелі.

Окорка — це очищення колоди, виконувана вручну.

Острожка — це очищення колоди, виконувана за допомогою спеціальної техніки.

Оциліндрована колода — однакові колоди, як по довжині, так і по діаметру.

Зруб — конструкція, яка утворює стіни.

Вінець — колод ряди в зрубі.

Фасад — лицьова сторона будівлі.

Рубані будинки являють собою складену з колод конструкцію. Така конструкція надійна і тепла. Рубаний будинок стане надійною фортецею і тилом.