Технологія будівництва каркасного будинку
Каркасний будинок — це швидкомонтованих металевих конструкцій, в основі якої лежить каркас. Каркас може бути з дерев’яного або металевого профілю. У каркас входять нижня і верхня обв’язка, стіни будинку вертикальних стійок, зовнішня і внутрішня обшивка стін, між якій містяться матеріали теплоізоляції, пароізоляції і гідроізоляції. З зовнішньої та внутрішньої сторін будинок обробляється облицювальними матеріалами.

При початковому будівництві каркас кріпиться на колоди, які покладені на фундамент будинку. Технологія будівництва каркасного будинку застосовує три види фундаменту:

 1. Фундамент столбчато-стрічкового типу, який представляє собою поглиблені залізобетонні стовпи, глибина яких сягає 1300 — 1500 мм, діаметр до 250 мм і які пов’язані між собою стрічкою 300-350 / 480 мм. Залежно від грунту, такий фундамент має несучу здатність 10-17 тонн / опору.
 2. Фундамент стрічкового типу, який застосовується при будівництві підвалу або гаража під будинком, або цокольного поверху. Залізобетонна стрічка закладається під зовнішніми і внутрішніми стінами. Глибина і ширина закладки такої стрічки становить 1100-1400 мм і 200-300 мм відповідно, з розширенням в глибині грунту до 500-700 мм.
 3. Плитковий фундамент, який представляє собою залізобетонну плиту, товщина якої 200-300 мм, розташовують під всією площею фундаменту. Плитний фундамент надійний, його можна використовувати при будівництві будинків на всіх типах грунтів. Використання такого фундаменту ідеально на нестійких грунтах, в яких є високий рівень стояння грунтових вод, так як плитний фундамент витримує будь-які зміщення ґрунтів. Технологія будівництва каркасного будинку має безліч варіантів.

Каркасний будинок збирається з безлічі елементів. Кожен елемент зроблений з міцної і жорсткої конструкції. Ці каркаси витримують будь-які силові дії. Вони стійкі до сильних вітрів, снігових заметів і землетрусів.

Елементи каркасного будинку, такі як стіновий щит, балка, плити перекриття, а також ферма і стропіли виробляються на заводі. Вони мають стандартні розміри, що дозволяє їх транспортування на звичайних транспортних засобах.

Технологія будівництва каркасного будинку відбувається на готовому фундаменті з простою технологією, яка дозволяє зводити каркасні будинки своїми руками. Технологія дозволяє використовувати стінові панелі і кроквяні ферма, що дозволяє захистити будинок від його усадки. Простругані дошки піддаються перевірки на якість міцності і довговічності на спеціальному обладнанні.

Стінові каркасні панелі, зібрані на заводі, за розмірами точні і володіють малою вагою, їх установка і монтаж економлять час. Дах каркасного будинку легко збирається з дерев’яних кроквяних ферм, які виготовлені на заводі на металевих зубчастих пластинах. Кроквяні ферми виготовляються з урахуванням навантажень вітру і снігу і в залежності від типу покрівлі.

Технологія будівництва каркасного будинку має ряд переваг, таких як: 1) будівництво будинку здійснюється на місці забудови; 2) будівництво можна здійснювати в будь-який час року; 3) не потрібно спеціалізованої техніки при зведенні будинку; 4) вартість такого будинку не вимагає великих витрат; 5) каркасний будинок не обмежений у виборі архітектурних форм.

Термін експлуатації будинку з дерев’яним каркасом витримує не більше 75 років по нормативним документам, хоча термін служби на практиці становить 100 років. По закінченню терміну експлуатації, такі будинки потребують капітального ремонту. Частково змінюються заставні бруси, якщо це будинок з дерев’яного каркаса. Також проводиться заміна вікон і дверей, матеріалу даху.

Технологія будівництва каркасного будинку має ряд важливих етапів, які необхідно виконувати.

 1. Потрібно визначитися з проектом будинку, а саме визначити площу будинку, поверховість і інженерні системи в залежності від розташування перегородок.
 2. Проект необхідно узгодити в архітектурному відділі і отримати дозвіл.
 3. Необхідно розрахувати кількість необхідних будматеріалів на будівництво будинку.
 4. Перед тим, як приступити до зведення фундаменту необхідно підготувати майданчик під нього.
 5. Найважливіший етап — зведення силового каркаса. Він буде утримувати просторову жорсткість каркаса, утримувати від усадки.
 6. Утеплення конструкції каркасного будинку. Для цього краще використовувати мінераловата теплоізоляційні плити на скляному волокні.
 7. Зовнішня і внутрішня обшивка стін каркаса. Вона підвищує міцність конструкції і захищає від негативного впливу.
 8. Монтаж кроквяної конструкції.
 9. Установка димоходу.

Технологія будівництва каркасного будинку вимагає багато уваги навіть до незначних дрібниць. Від цього залежить надійність і міцність вашого сімейного вогнища.