Чому віддати перевагу паркетній дошці або паркету?

На сьогодні при виборі покриття для підлоги головними критеріями виступають натуральність, екологічність, традиційність, що обумовлює підвищення попиту на покриття підлоги паркетом і паркетною дошкою. Дані вид будівельних матеріалів є схожими і близькими. Однак, поряд з цим, вони мають і ряд істотних відмінностей, через що і виникає дилема з приводу того, чому ж віддати перевагу?

 

Однозначної відповіді на поставлене запитання дати неможливо. Оскільки кожен з матеріалів володіє своїми характерними рисами, а кожен покупець має власні побажання і вимоги. З цієї причини, для того, щоб отримати відповідь з приводу того, що краще вибрати, слід виконати порівняння обох покриттів між собою:

 

1.Для виробництва верхнього шару дошки, товщина якого 4-5 мм, використовується дерево коштовних порід. Для середнього — соснова або ялинова шпону. Роль нижнього шару полягає в захисті дошки від впливу вологи. Для виробництва паркету ж найчастіше застосовують деревину листяних порід, що має середню і високу твердість, за рахунок чого забезпечується тривала, майже вічна експлуатація готового статі. Незважаючи на відмінності в структурі, паркетна дошка не набагато поступається паркету в показниках міцності і довговічності. Найчастіше, її експлуатаційний термін становить 20-25 років, а в разі належного догляду до 50-ти років.

 

2.На відміну від паркету, монтаж паркетної дошки набагато легше. Це забезпечується за рахунок застосовуваних у виробництві замкових систем, що була запозичена від установки ламінату. Для установки такого покриття не потрібно володіти особливими професійними навичками.

 

  1. Для покриття з використання паркетної дошки немає необхідності в додатковому обробленні. Після установки все лише потрібно виконати ціклованіе, шліфування і покрити лаком.

 

  1. При демонтажі паркетних дощок не втрачаються їх якості. Можна здійснювати неодноразову установку і їх демонтаж. У той час як паркет такого не передбачає.

 

  1. У відношенні варіантів виконання в різних колірних відтінках паркетна дошка істотно поступається паркетній покриттю.

 

Таким чином, з точки зору сумісності вартості і якісних характеристик найбільш оптимальним варіантом представляється паркетна дошка.