Блокові комплектні трансформаторні підстанції: особливості їх влаштування

Експлуатація як житлових будинків, так і промислових споруд, має на увазі прийом електричного струму, його перетворення і подальший розподіл. Щоб це зробити, застосовують блокові комплектні трансформаторні підстанції. Найчастіше користуються абревіатурою, утвореної за першими літерами терміна. З їх допомогою здійснюється постачання багатоквартирних будинків, котеджних селищ, будівель громадського призначення, промислових об’єктів.

 

БКТП є передовими рішеннями для цілого ряду підприємств, які обслуговують інженерно-технічні комунікації. Повсюдно вони замінюють собою підстанції контейнерного і кіоскового типу. Ставка робиться на зручність використання силового обладнання, розміщеного в залізобетонну оболонку, його надійність, універсальність, цінову доступність.

 

Корпус виготовляється з бетону М400. Складовими елементами трансформаторної підстанції є:

 

монолітний блок об’ємної конфігурації (захищає силове обладнання від впливу ззовні, забезпечує механічну міцність споруди);

плита-основа (в ній передбачаються технологічні отвори під магістралі, люк, за допомогою якого співробітники експлуатаційного відділу потрапляють в кабельний приямок).

 

При підготовці БКТП до введення в дію його зовнішня площину покривається штукатурним складом з особливими властивостями. Його призначення полягає не тільки в наданні спорудження естетичного вигляду. Штукатурка надійно захищає обладнання від атмосферних опадів. Якісна гідроізоляція верхній частині блоку здійснюється бітумною мастикою. Поверх неї поміщається наплавляється. В якості покрівельного матеріалу використовується металева черепиця.

 

В процесі експлуатації споруди стікає трансформаторне масло. У підставі передбачені отвори, за допомогою яких рідина йде. Бак, що вміщає в себе весь обсяг масла пристрої, встановлений в приямку, під силовим обладнанням. Закачування трансформаторів в бетонний корпус відбувається з використанням особливих напрямних.

 

Після проведення підготовчих робіт спорудження оснащується металевими воротами (вони встановлюються перед відсіками трансформаторів, РУНН і КРУВН), особливими сітками і заслінками. Контур заземлення виконується зі смуги сталі розмірами 4 х 40 мм.