Сходові накладки — види і властивості

Сходові накладки — види і властивості

Категорія: Сходи та подступенки, Килимки, Килим

Накладки на сходи не є обов’язковим аксесуаром, але вони дуже практичні і функціональні. На ринку є безліч продуктів цього типу. З ними варто познайомитися, якщо ми плануємо використовувати їх у себе вдома.

Функції накладок на сходи

Якщо наші сходи виглядають добре — вони нові або вони нам просто подобаються в їх нинішньому вигляді — нам не потрібно використовувати накладки. Однак в разі нових конструкцій варто продовжити термін служби ступенів і прикріпити до них відповідні протектори. Це теж одна з основних функцій всіх накладок — вони захищають сходи від бруду та пошкоджень.

Не менш важлива безпека, яку вони забезпечують при використанні сходів. Незалежно від того, дерев’яні вони або теракотові, завдяки накладок ми не сковзаємо по ним і не ризикуємо впасти. Залежно від використовуваного матеріалу накладки також приємні для наших ніг і позбавляють нас від необхідності ходити по холодному матеріалу сходи.

Накладки також є прикрасою — вони бувають різних кольорів і для їх виготовлення використовуються різні матеріали. Так що ми можемо підібрати їх до стилю нашого інтер’єру або, по крайней мере, до квітів, які в ньому домінують. З їх допомогою ми також приховуємо дефекти і втрати старих і зношених сходів.

типи накладок

Через матеріалу:

— Килимові покриття: виготовляються з різних видів і малюнків ковроліну. Цей вид захисту може бути виготовлений на замовлення практично з будь-якого підлогового покриття і будь-якого розміру. На ринку також є подступенки з килимів з більш довгою м’якою щетиною.

— Гелеві і прогумовані накладки — з нековзкого матеріалу, приклеєні знизу, завдяки чому забезпечують краще зчеплення з землею і не ковзають по сходах.

— Подушечки гумові — зі зносостійкої гуми, доступні в різних кольорах, можуть бути ажурними. Їх часто використовують на сходах зовні.

— Пластикові накладки з ПЕ / ПП — нескользящие і без запаху, доступні в багатьох колірних варіантах, а також прозорі, завдяки чому вони адаптуються до кольору ступенів. Їх можна використовувати на сходах з дерева, мармуру, граніту, скла і т. Д

— Накладки Heat-Set — виготовлені з килимів, нитки яких піддаються термічній обробці, завдяки чому матеріал набуває більш високу якість і велику міцність. Практично імітує вовняний килимок. Накладки з цього матеріалу приємні на дотик і візуально естетичні, оскільки відрізняються великим блиском.

Через форми

— напівкруглий,

— прямокутна,

— трапецієвидна.

спосіб монтажу

Прикріпити накладки до східців сходів нескладно, хоча різні вироби мають різний спосіб монтажу. У разі килимових покриттів, наприклад, використовується багаторазова липка стрічка, яка дозволяє знімати і повторно прикріплювати накладки на сходах. Решта накладки прикріплюємо двостороннім скотчем з армованої сіткою, а треті — клеєм.